سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / تولید سیستم هیدرولیک هواپیما با فناوری بومی – وب ایرونی

تولید سیستم هیدرولیک هواپیما با فناوری بومی – وب ایرونی

خبرگزاری مهر: محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید سیستم های هیدرولیک هواپیما شدند که به واسطه آن ضریب اطمینان در پرنده ها و بالگردهای گردشگری افزایش می یابد
به گفته وی، با سیستمی که طراحی کرده ایم قطعات هواپیما به ضریب اطمینان بالا می رسند.سیستم هیدرولیک تولید شده به منظور دریافت استانداردها تست‌های زیادی مطابق استانداردهای بین‌المللی را گذراند.

وی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح می‌تواند بخش عمده‌ای از نیازهای هواپیما و بالگردها در حوزه گردشگری را مرتفع کند، خاطر نشان کرد: در همین راستا موفق به ساخت سیستم‌های هیدرولیک پرنده‌ها و بومی‌سازی این تکنولوژی شدیم.

رضا ادیبی یکی از این محققان این شرکت دانش بنیان به خبرنگار مهر گفت: همه پرنده‌ها و هواپیماها از سیستم‌های هیدرولیک بهره می‌برند از این رو لازم بود که در این حوزه ورود پیدا کنیم و سیستمی مبنی بر هیدرولیک کردن هواپیما و انواع بالگردها را طراحی کنیم.

محققان یک شرکت دانش بنیان فعال در زمینه تولید تجهیزات و سامانه های هیدرولیک، نیوماتیک و سامانه سوخت و الکترومکانیک موفق به طراحی «تجاری سازی سیستم فیلتراسیون و کنترل مدار هیدرولیک مبتنی بر استاندارد های هوایی» شدند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر این سیستم به تولید انبوه رسیده و در صنایع هوایی مورد استفاده قرار می گیرد.

خبرگزاری مهر: محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید سیستم های هیدرولیک هواپیما شدند که به واسطه آن ضریب اطمینان در پرنده ها و بالگردهای گردشگری افزایش می یابد.

به گزارش مهر، محمد همتی و رضا ادیبی به صورت مشترک که در این شرکت دانش بنیان فعالیت می کنند برگزیده موفق در تولید ملی سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی شده اند. در این شرکت دانش بنیان ۲۰ محصول دانش بنیان در حوزه متعلقات صنعت هوایی از جمله ماژول فیلتراسیون هیدرولیک بالگرد تولید شده است.

وی با بیان اینکه اکنون از این سیستم‌ها در صنعت هوایی کشور بهره‌برداری می‌شود، گفت: هواپیمای ATR در ۲۹ بهمن ماه احتمالا به دلیل اشکالاتی در تجهیزاتش شده بود که در ارتفاع پایین سقوط کرد؛ این سیستمی که طراحی کرده ایم می تواند از این اشکالات جلوگیری کند.

درباره ی back120

همچنین ببینید

سهم «تفکر احمدی‌ نژادی» از مشکلات موجود – وب ایرونی

تابناک نوشت: چند روز پیش، نامه ای از سوی جمعی که خود را مسئولان تشکل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *